Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Autorizatie de construire
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Autorizatie de construire

Pentru lucrari executate ca urmare a unui caz de forta majora este necesara autorizatie de construire?
Forta majora? Legea 50/1991 actualizata si Normele de aplicare a legii 50/1991 actualizata va explica detaliat tot ceea ce trebuie sa stiti despre modul ,,legal" de-a construi in Romania si modalitatea de-a obtine autorizatia de construire.Nu intelegeti ceea ce enunta aceasta lege?!,atunci, personal va recomand sa consultati un proiectant sau arhitect,intrucat fara o descriere detaliata a spetei dvs.banuiesc ca nimeni nu va poate da un raspuns concret si la subiect.