Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... tichete de vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

tichete de vacanta

buna ziua, medicii rezidenti vor primi tichete de vacanta? daca da cand si de unde se dau? multumesc!
Vorbiti despre tichete de vacanta sau despre vouchere de vacanta?
Vouchere aveti dreptate.
cafeaculapte, utilizator
Instituţiile publice definite conform Legii nr.500/2002 privind finanţele publice, cu modificările şi completările ulterioare, şi instituţiile publice locale definite conform Legii nr.
273/2006 privind finanţele publice locale, cu modificările şi completările ulterioare,
indiferent de sistemul de finanţare şi subordonare, inclusiv cele care se finanţează integral din venituri proprii, care încadrează funcţionari publici şi/sau personal prin încheierea unui contract individual de muncă, după caz, acordă, în condiţiile legii, prime de vacanţă numai sub forma voucherelor de vacanţă