Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN ferma de porci si desfacere produse in ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN ferma de porci si desfacere produse in magazin propriu

Buna ziua,
in prezent detin un numar de exploatatie de la primarie pentru animalele pe care le am, insa doresc sa fac asta o afacere legala si sa vand produsele intrun magazin propriu printrun SRL .
Va rog sa imi spuneti care sunt codurile CAEN de care am nevoie pt o ferma de vaci, porci , oi, capre si pasari ( mixta cu alte cuvinte ) .

Multumesc
eu am gasit asa
0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
0146 Creşterea porcinelor
0145 Creşterea ovinelor şi caprinelor
014 Creşterea animalelor
015 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
021 Silvicultură şi alte activităţi forestiere
463 Comerţ cu ridicata al produselor alimentare, al băuturilor şi al tutunului

va rog completati dvs daca ar mai fii ceva ?
exista vreun numar maxim de coduri CAEN ce pot fii utilizate de un SRL ?
Nu va sunt necesare toate aceste coduri CAEN, avand in vedere titlul topicului, ci:
0146 Creşterea porcinelor
4722 Comert cu amanuntul al carnii si al produselor din carne, in magazine specializate

pai pe langa porci am si oi, vaci, capre, poate pasari primavara toamna ... ca vorba aia spatiu de crestere este fara numar in libertate .....
Atunci puteti adauga:
0141 Cresterea bovinelor de lapte
0142 Cresterea altor bovine
0145 Cresterea ovinelor si caprinelor
0146 Cresterea porcinelor
0147 Cresterea pasarilor
si care ar fii codul CAEN principal ? fiind o ferma mixta ...
giulonline, utilizator