avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 cod CAEN ferma de porci si desfacere produse in ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

cod CAEN ferma de porci si desfacere produse in magazin propriu

Buna ziua,
in prezent detin un numar de exploatatie de la primarie pentru animalele pe care le am, insa doresc sa fac asta o afacere legala si sa vand produsele intrun magazin propriu printrun SRL .
Va rog sa imi spuneti care sunt codurile CAEN de care am nevoie pt o ferma de vaci, porci , oi, capre si pasari ( mixta cu alte cuvinte ) .

Multumesc
Cel mai recent răspuns: giulonline , utilizator 22:33, 8 Iunie 2015
eu am gasit asa
0113 Cultivarea legumelor şi a pepenilor, a rădăcinoaselor şi tuberculilor
0146 Creşterea porcinelor
0145 Creşterea ovinelor şi caprinelor
014 Creşterea animalelor
015 Activităţi în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creşterea animalelor)
016
021 Silvicultură şi alte activităţi forestiere
463 Comerţ cu ridicata al produselor alimentare, al băuturilor şi al tutunului

va rog completati dvs daca ar mai fii ceva ?
exista vreun numar maxim de coduri CAEN ce pot fii utilizate de un SRL ?
Nu va sunt necesare toate aceste coduri CAEN, avand in vedere titlul topicului, ci:
0146 Creşterea porcinelor
4722 Comert cu amanuntul al carnii si al produselor din carne, in magazine specializate

pai pe langa porci am si oi, vaci, capre, poate pasari primavara toamna ... ca vorba aia spatiu de crestere este fara numar in libertate .....
Atunci puteti adauga:
0141 Cresterea bovinelor de lapte
0142 Cresterea altor bovine
0145 Cresterea ovinelor si caprinelor
0146 Cresterea porcinelor
0147 Cresterea pasarilor
si care ar fii codul CAEN principal ? fiind o ferma mixta ...
Ultima modificare: Luni, 8 Iunie 2015
giulonline, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen din nou stanceni stanceni Buna ziua! Lamuriti-ma si pe mine va rog cum e cu noul cod CAEN...mai precis daca imi puteti spune ce a devenit vechiul 5248 si 1598. Multumesc anticipat! (vezi toată discuția)
Schimbare titular dosar masura 141 nalexandru nalexandru Pot transfera un dosar pe masura 141 aprobat altui membru din familie? Precizez ca am ajuns pana la infiintare PFA unde m-am lovit de problema ca eu deja sunt ... (vezi toată discuția)
Cresterea animalelor titel2titel titel2titel Buna ziua! Am la tara un vecin care creste animale pentru crercializare. As dori sa cunosc cate animale poate creste langa casa. Ce as putea sa fac in ... (vezi toată discuția)