Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot iesi din tara cu masina inmatriculata pe numele ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot iesi din tara cu masina inmatriculata pe numele tatalui ?

Buna ziua,

Problema ar fi urmatoarea : masina este inmatriculata pe numele tatalui meu (este masina mea, dar .... asigurari mai mici :) ) si vreau sa merg in Grecia in iulie. Ce acte imi trebuie, in afara de actele autoturismului (procura, comodat .... ?) pentru a putea circula in afara tarii (Serbia , Macedonia , Grecia) si a nu avea probleme cu politia in respectivele tari ?

Multumesc frumos.
Talonul cu itp-ul valabil, asigurarea RCA, permisul si pasaportul, puteti suna si la politia de frontiera pentru mai multa siguranta.
patrascu razvan a scris:

Talonul cu itp-ul valabil, asigurarea RCA, permisul si pasaportul, puteti suna si la politia de frontiera pentru mai multa siguranta.

Multumesc frumos pentru raspuns , dar eu ma refeream la altceva . Am specificat , in afara de actele autoturismului.
aveti nevoie de imputernicire notariala din partea tatalui sa conduceti masina in afara tarii
Gasiti raspunsul politiei de frontiera aici
www.avocatnet.ro/content/art...

www.avocatnet.ro/www/article...

Faceti o copie si o pastrati in torpedou.;)
cyan, moderator
aurelian21 a scris:

patrascu razvan a scris:

Talonul cu itp-ul valabil, asigurarea RCA, permisul si pasaportul, puteti suna si la politia de frontiera pentru mai multa siguranta.

Multumesc frumos pentru raspuns , dar eu ma refeream la altceva . Am specificat , in afara de actele autoturismului.

Am inteles intrebarea dvs si v-am raspuns punctual de ce aveti nevoie cand parasiti tara.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat