Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Menţionarea numelor de persoane fizice pe site
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Menţionarea numelor de persoane fizice pe site

Buna ziua.

Am si eu o intrebare : atunci cand se posteaza/ intreaba ceva pe acest site, ca de ex. se cere parere in urma unei hotărâri judecatoresti, persoana care cere parerea si posteaza toata hotararea pe site nu ar trebui sa "blureze" numele persoanelor fizice care apar in articolul respectiv?
Ce masuri se pot lua in aceasta situatie daca persoana in cauza nu a "blurat" numele, iar site-ul i-a acceptat postarea?

Va multumesc.
aaaD, utilizator
Daca persoana a nominalizat persoane, firme, branduri, se ocupa moderatorii de blurait si corectarea mesajului.

Bluratul si corectarea mesajelor fac parte din responsabilitatile moderatorilor.

De exemplu, daca am scris prostii aici, mesajul va fi editat de un moderator!:)
si daca moderatorul nu a blurat numele ?? Am cautat un nr. de contat sau ceva al site'ului, dar nu am gasit..
Puteti contacta moderatorii prin mesaj privat indicand topicul respectiv.
Buna ziua,

Mai aveti o posibilitate: click pe butonul rosu Raporteaza abuz. E cea mai rapida cale de a lua legatura cu moderatorii.

:slap:Dupa aproape 10 ani pe site am aflat in sfarsit la ce foloseste acel buton!:happy:

In regulamentul forumului nu se precizeaza la ce foloseste asa ca m-am ferit de el :tomato: ca d. de tamaie sau vampirul de usturoi!

Sau cel putin nu am gasit in regulament aceasta posibilitate de contactare a unui moderator.
Cand sunt mai multi moderatori spre care se indreapta clikul?

PS: Am apasat pe buton si nu mi-a explodat calculatorul!:ok:

:beer: