avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 581 soluții astăzi
Forum Suport Tehnic Sugestii şi reclamaţii Menţionarea numelor de persoane fizice pe site
Discuție deschisă în Sugestii şi reclamaţii

Menţionarea numelor de persoane fizice pe site

Buna ziua.

Am si eu o intrebare : atunci cand se posteaza/ intreaba ceva pe acest site, ca de ex. se cere parere in urma unei hotărâri judecatoresti, persoana care cere parerea si posteaza toata hotararea pe site nu ar trebui sa "blureze" numele persoanelor fizice care apar in articolul respectiv?
Ce masuri se pot lua in aceasta situatie daca persoana in cauza nu a "blurat" numele, iar site-ul i-a acceptat postarea?

Va multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 10 Iunie 2015
aaaD, utilizator
Cel mai recent răspuns: Admin , administrator 21:15, 10 Iunie 2015
Daca persoana a nominalizat persoane, firme, branduri, se ocupa moderatorii de blurait si corectarea mesajului.

Bluratul si corectarea mesajelor fac parte din responsabilitatile moderatorilor.

De exemplu, daca am scris prostii aici, mesajul va fi editat de un moderator!:)
si daca moderatorul nu a blurat numele ?? Am cautat un nr. de contat sau ceva al site'ului, dar nu am gasit..
Puteti contacta moderatorii prin mesaj privat indicand topicul respectiv.
Buna ziua,

Mai aveti o posibilitate: click pe butonul rosu Raporteaza abuz. E cea mai rapida cale de a lua legatura cu moderatorii.



:slap:Dupa aproape 10 ani pe site am aflat in sfarsit la ce foloseste acel buton!:happy:

In regulamentul forumului nu se precizeaza la ce foloseste asa ca m-am ferit de el :tomato: ca d. de tamaie sau vampirul de usturoi!

Sau cel putin nu am gasit in regulament aceasta posibilitate de contactare a unui moderator.
Cand sunt mai multi moderatori spre care se indreapta clikul?

PS: Am apasat pe buton si nu mi-a explodat calculatorul!:ok:

:beer:

Alte discuții în legătură

Cum raspund la intrebarile celor de pe forum ? valdeval valdeval buna ziua cand vreau sa raspund la o intrebare, nu am optiunea \"raspunde la intrebare \" ci doar : \"citeaza \" , si apoi \"raspuns \" ; spuneti-mi va rog ce ... (vezi toată discuția)
Raportare abuz Costinel Burca Costinel Burca Cred ca atunci cand este raportat un abuz ar fi foarte util sa poata fi scris si motivul pentru care este raportata o anumita postare . In acest fel eu cred ... (vezi toată discuția)