Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 comert marfuri si xerox CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

comert marfuri si xerox CAEN

Buna ziua,

Un asociat unic doreste sa infiinteze o SRL, si sa comercializeze urmatoarele produse:
-marfuri alimentare cu amanuntul(ciocolata, cafea, etc.)
-electronice cu amanuntul(telefoane, tablete, sisteme aer conditionat, etc.)
-papetarie cu amanuntul;
si in plus va oferi servicii servicii de tip xerox, listare de pe stick, fax(aceasta activitate de servicii de tip xerox ar fi activitatea principala, iar restul ar fi activitati secundare).

Intrebarea mea este urmatoarea: Clasele CAEN 4711(Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun), 4719 ( Comert cu amanuntul in magazine nespecializate, cu vanzare predominanta de produse nealimentare), respectiv pentru trimiteri fax 6190 (Alte activitati de telecomunicatii), 8211 si 8219 (pentru xerox), pot fi adaugate in statut sau trebuie alte clase CAEN?

Va multumesc anticipat.

ionutz60, utilizator