avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Concediul de maternitate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Concediul de maternitate

Buna ziua!

Am citit un articol in care se vorbea despre prelungirea concediului de maternitate de la 126 la 168 de zile.Ati auzit ceva despre lucrul asta?Eu am tot urmarit noutatile legislative dar nu am intalnit nimic.
Daca stiti ceva va rog anuntati-ma si pe mine!

Va multumesc mult!
o sa va anuntam....
da, este adevarat,a aparut o noua reglementare,dar inca nu s-a publicat in monitor.Va urma...:rolleyes:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu ingrijire copil bobse bobse Buna seara, In aceasta perioada sunt in concediu de maternitate , cel despre care stiam ca este de 126 de zile . Am auzit ca s-ar fi votat in senat marirea ... (vezi toată discuția)
Durata concediului de sarcina si lauzia Monici Monici Buna ziua, Am inteles ca senatorii au venit cu o propunere legislativa potrivit careia asiguratele au dreptul sa stea 168 zile de sarcina si lauzie, in loc ... (vezi toată discuția)
Concediul de maternitate Ioana_sorina Ioana_sorina Buna ziua! 1.As dori sa stiu daca in ultimele 12 sau 6 luni inainte de nastere este obligatoriu sa lucrez la acelasi loc de munca sau pot sa imi schimb locul ... (vezi toată discuția)