Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Prescriere infractiune delapidare pentru inregistrare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Prescriere infractiune delapidare pentru inregistrare facturi false

S-a stabilit vinovatia de delapidarenpentru inregistrarea in contabilitate a unor facturi false. Cand si in ce conditii se poate cere prescrierea acuzatiei de delapidare?

Dupa implinirea termenului de prescriptie se poate solicita.