avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 683 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Prescriere infractiune delapidare pentru inregistrare ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Prescriere infractiune delapidare pentru inregistrare facturi false

S-a stabilit vinovatia de delapidarenpentru inregistrarea in contabilitate a unor facturi false. Cand si in ce conditii se poate cere prescrierea acuzatiei de delapidare?

Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:57, 29 Iunie 2015
Dupa implinirea termenului de prescriptie se poate solicita.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Delapidare maryanro maryanro Buna seara, Intrun SRL sunt doi asociati X si Y cu cota egala. Asociatul X are si functia de administrator, la un control s-a dovedit ca administratorul ... (vezi toată discuția)
Doua dosare penale ContSters126274 ContSters126274 Am fost angajat la o firma privata patru ani. Impotriva mea sa depus o reclamatie de delapidare pentru niste lipsuri in perioada anilor 2008 - 2009. In urma ... (vezi toată discuția)
Prescriptie. Imparatul Imparatul Am o firma. Prin intermediul acesteia, in baza unui contract de vanzare cumparare, am achizitionat un utilaj de fabricat incaltaminte pe banda. Acesta a fost ... (vezi toată discuția)