Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiune

O prietena a ramas unic mostenitor dupa mama ei. Care e procedura pentru a intra in posesia mostenirii? Unde trebuie sa mearga?
Buna seara,
Trebuie sa se prezinte la notar.
Pe cale judecatoreasca nu poate sa faca succesiunea?
Ba poate dar e mai simplu la notar.
Nu are interes sa mearga la instanta, fiind singurul mostenitor, nici nu are cu cine sa se judece.:-/