avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... competenta materiala a instantelor
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

competenta materiala a instantelor

am 3 recursuri impotriva unor decizii pronuntate de curti de apel (bucuresti, craiova si bacau)...si m-am trezit cu citatii pt recursuri la aceleasi curti de apel!!!care-i frate competenta ca nu mai inteleg nimic!!!
Cel mai recent răspuns: myado , utilizator 18:37, 26 Septembrie 2005
Depinde pentru ai declarat recurs. S-au tot schimbat competentele.
pentru ce am declarat recurs?pt ca nu am fost multumita de solutia pronuntata in decizia curtii de apel...in apel...
M-am referit la obiectul procesului.
revendicare mobiliara pe oug 190/2000
Ma gandesc la schimbarea competentei in functie de valoare.

Alte discuții în legătură

Decizia nr. i/30.06.1997 c supremã de justiție, recurs in interesul legii Antoanela Geaman Antoanela Geaman va rog, poate cineva dintre dvs. sa-mi spuna unde post gasi Decizia nr. I/30.06.1997 pronuntata de către fosta C Supremă de Justiție? este un recurs in ... (vezi toată discuția)
Recurs negrila negrila Buna ziua, Am avut proces cu administratia finantelor publice la Judecatoria Orsova. Nu mi-a convenit sentinta asa ca am facut recurs. acum mi-a venit citatie ... (vezi toată discuția)
Penal rutier florinneagu florinneagu va ro sa imi spuneti, daca este normal ca dupa ce am fost judecat de judecatoria campina, si condamnat 8luni pt conducere sub influenta bauturilor alcoolice, ... (vezi toată discuția)