Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... baza calcul concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

baza calcul concediu medical

Reiau subiectul din data de 02.07.2009, referitor la calculul c.m., cu urmatoarele precizari:
-Contract munca durata determinata : 01.09.2008 - 31.08.2009
-Plata cu ora la alta unitate scolara : 15.09.2008 - 12.06.2009
- Data acordarii concediului medical : 01.07.2009
INTREBARE :
Care este baza de calcul a concediului medical prenatal?
Se iau in considerare veniturile realizate din "plata cu ora"?
Care este actul normativ ce reglementeaza cumulul veniturilor?
Va multumesc !
Vasile
vasile fira, utilizator
Baza de calcul este suma bruta pentru care s-a calculat 0.85% si sanatate in perioda de referinta.