Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Constatarea amiabila-cazuri
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Constatarea amiabila-cazuri

in ce cazuri se poate rezolva un accident cu constatarea amiabila?
Potrivit Ordinului Comisiei de Supraveghere a Asigurarilor nr. 21/2008 pentru punerea in aplicare a Normelor privind utilizarea formularului Constatare amiabila de accident, procedura de constatare amiabila se poate aplica doar pentru accidentele usoare, soldate cu daune materiale minore, care au avut loc pe teritoriul Romaniei, intre maxim 2 autoturisme.