avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 143 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Vechime in munca ca militar angajat pe baza de contract
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Vechime in munca ca militar angajat pe baza de contract

am lucret ca militar angajat pe baza de contract(ulterior gradat voluntar )din 01.07.1991 pana la 13.07.2011 ca pompier militar.as dori sa stiu daca aceasta perioada se considera si se calculeaza la pensie ca si in cazul pensiilor militare.

Alte discuții în legătură

Pensie militara agache viorel agache viorel daca am fost militar angajat pe baza de contract 14 ani si8luni beneficiez cumva de pensie militara sau ce avantaje avem ca am lucrat la fel sau mai greu decit ... (vezi toată discuția)
Contestatie lagislatie militara : l51/2010 vyobuz vyobuz Am fost angajat al Ministerului Apararii Nationale incepand cu 1990 pana in 2008 ca militar sub diferite denumiri:,,MILITAR CU CONTRACT\" , ,, MILITAR ANGAJAT ... (vezi toată discuția)
Legea 223/2015 art 19 - aplicare stefannicola stefannicola 12,5 ani in MAPN ( studii militare - 5 ani , 7 ani ,6 luni, 10 zile unitate operativa - grupa 1 de munca. As dori detalii de aplicare a acestei legi pentru ... (vezi toată discuția)