avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 646 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inlocuire usi
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inlocuire usi

Buna ziua.Daca la o pensiune se inlocuiesc usile de la camere pentru ca nu mai au aspect (julite,murdare) se considera reparatie sau investitie la imobil?
Multumesc.
Cel mai recent răspuns: vlad.aurelia , utilizator 13:31, 14 Iulie 2015
Inregistrati linistita pe cheltuieli (reparatii). Nu aveti niciun motiv sa mariti valoarea imobilului (investitii).
Multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decontare cheltuieli amenajare sediu este legal fara ca sediul sa fie al firmei floriral floriral cheltuielile cu amenajarea unui sediu fara ca acesta sa fie al firmei, de fapt exista doar contractul de comodat , se pot deconta (vezi toată discuția)
Deducere cheltuieli reparatii CORNEA ADRIAN CORNEA ADRIAN Buna ziua. Am un PFA care are sediul in locuinta mea. Efectuez, lucrari de reparatii interioare. (zugravit, izolare termica, montat calorifer). De asemenea ... (vezi toată discuția)
Chelt cu amenajare spatiu firma ioana.diana.cristea ioana.diana.cristea buna ziua. pe ce cont si cum trebuie inregistrate cheltuielile cu amenajarea spatiului unei firme? am inteles ca se amortizeaza pe perioada pe contractului de ... (vezi toată discuția)