Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Contract de munca 20 de ore pe saptamana
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Contract de munca 20 de ore pe saptamana

buna ziua! as dori o lamurire! angajatorul meu are un club de noapte cu activitate vineri si sambata noaptea si as vrea sa fac contract de munca cu timp partial, 20 ore pe saptamana cu repartizare noaptea. Nu stiu cum sa fac contractul de munca, la o fractiune de norma trec direct 20ore/săptamana si trec la repartizare exact programul de lucru? adica pot face de ex vineri - sambata orele 22-6 , ca sa le bag si spor de noapte iar diferenta de 4 ore sa o pontez duminica? este corect? si la salariu trebuie musai salariul orar, cum mi au spus 2 doamne de la ITM care nici ele nu erau prea sigure.? multumesc!
In c.i.m. veti mentiona:
- timp de munca 4 ore/zi , 20 de ore/sapt, inegal, repartizarea acestuia facandu-se: vineri ...., sambata ....

- salariu minim 525 lei brut /luna, nu treceti salariu orar.
Mutumesc frumos!