Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... personal in activitate
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

personal in activitate

Unde se gasesc niste reglementari clare care sa explice sintagma " in activitate", referitor la acordarea unor drepturi salariale pentru personalul in activitate ?
Despre ce sector de activitate este vorba?
,,personalul in activitate,, adica cei care sunt la serviciu.
Justitiarul711, utilizator
Despre sectorul public-administratie publica locala.
Vedeti Legea nr.284/2010
Fiti amabil, functionarii din primariile locale la ce capitol se incadreaza pe legea 284/2010?