avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 358 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale cod caen
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

cod caen

Buna ziua,

Am o firma cu obliect de activ principal 731 - publicitate - (pentru publicitate pe internet prin bannere),
As dori sa stiu daca pot realiza si site-uri ( servicii de web design - ) mai am trecute la obiecte secundare de activitate:
1. 6201 - activitati de realizare a softului la comanda
2. 6202 - activitati de consultatnta in tehnologia informatiei
3. 6311 -prelucrarea datelor , administrare pagini web si activ convexe
4. 6312 - activitati ale protalurilor web
5. 6399 - alte activitati de servicii informationale
6. 7410 - activitati de design specializat
7. 5829 - activ de editare a unor produse software


Va multumesc
Cel mai recent răspuns: ContSters43393 , utilizator 10:02, 21 Iulie 2009
Puteti autoriza in opinia mea:
6311 -prelucrarea datelor , administrare pagini web si activ convexe
7410 - activitati de design specializat
multumesc frumos eu le am deja trecute in actul constitutiv insa nu reprezinta activitatea principala (aceasta fiind publiciteta pe internet|). Este nevoie sa mai fac ceva sau suficient ca sunt trecute in actul constitutiv|?
daca le aveti trecute in actul constitutiv va trebui sa le autorizati. Daca aveti autorizate alte obiecte acum veti depune la ORC:
1. Cerere de inreg.
2. Decl model 3
3. Certificatul constatator vechi emis in baza legii 369/2009
aba812001 a scris:

daca le aveti trecute in actul constitutiv va trebui sa le autorizati. Daca aveti autorizate alte obiecte acum veti depune la ORC:
1. Cerere de inreg.
2. Decl model 3
3. Certificatul constatator vechi emis in baza legii 369/2009

Multumesc pentru raspuns. Am inteles ca este necesar sa depun din nou si declaratiea cu acordul vecinilor si al administratorului. Nu este suficient ca am depus prima data?
Cererea de inregistrare este doar pentru declaratia model 3 . Prin urmare la ORC va prezentati cu cele 3 acte precizate de aba212001 si veti primi certificatul de inscriere mentiuni, incheierea jud. delegat si noul certificat constatator care va cuprinde pe langa codurile caen autorizate anterior si pe cele noi.

Alte discuții în legătură

Certificat constatator publicitate online b.elena2009 b.elena2009 Am in certificatul costatator din 2008 cu codurile : 7311 (activitati ale agentiilor de publicitate) 7312 (servicii de reprezentare media) sper ca in ... (vezi toată discuția)
Intrebari pfa - web design mastermindsro mastermindsro Buna seara! Doresc sa ma inregistrez ca PFA cu norma de venit. Domeniul meu de activitate este vanzarea de produse gata facute web design si servicii web ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa adrianc adrianc Doresc sa infiintez un PFA/SRL pentru a putea presta servicii web design/development. Intrebarile mele ar fi urmatoarele: 1. Daca pe PFA pot sa am mai mult ... (vezi toată discuția)