Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Lamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Lamurire

O societate a angajat o persoana cu cim partial,12 ore /saptamana, programul de lucru fiind urmatorul: luni, intre orele 9-16 (7 ore), marti , intre orele 9-14 (5 ore). Salariatul are dreptul la concediul de odihna pe care vrea sa-l ia incepand cu 1 august. Cum pontez acest salariat pe perioada concediului de odihna ?
CO este de la societatea unde are functia de baza sau de la cea unde are c.i.m. cu timp partial?.
Functia de baza.Nu mai are un alt cim. Este singurul contract de munca pe care il are .
iuliangoga, utilizator
In zilele in care trebuie sa fie la munca, il pontati in CO.
Asta inseamna ca , doua luni si jumatate nu va veni la munca . Gresesc ?
Nu gresiti , asta este legea.