Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Fumul de tigara de la vecini
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Fumul de tigara de la vecini

Ce pot sa fac cu vecinii care fumeaza in apartament si fumul de tigara vine prin aerisirea comuna la noi ceilalti ??
Blocul nostru are 3 etaje, vecinii cu pricina stau la parter, si-au desfiintat usile de la bucatarie si camara...Fumul de tigara, vine prin aerisirea de la camara, toti cei de pe partea respectiva suntem afectati..
Exista vreo lege care sa-i oblige sa-si astupe aerisirea din camara si sa fumeze in apartamentul lor pana vor muri ...
Multumesc..
?
Nu are nimeni un raspuns???
Hm...Ma mira sa nu existe nicio cale cu fumul de tigara. In Anglia tocmai am citit ca in curand se va interzice prin lege fumatul si pe plaja, dupa ce e interzis peste tot, in statia de autobuz, in parcuri, in locuri de joaca...
Admin, administrator