Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... CEC
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

CEC

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu un sfat.
In luna Ianuarie a acestui an am cumparat marfa de la o societate comerciala,am emis doua cec-uri in valoare de 11.900 lei fiecare.
Unul a fost platit la scadenta iar celalalt,in urma intelegerii cu firma distribuitoare nu a fost introdus la plata,eu facand plati online,ramanand cu un rest de 355 lei.
Vineri m-am trezit la plata cu cec-ul de 11.900( cu scadenta in martie ac) si bineinteles ca am intrat in CIP , dar mentionez creditul meu catre ei era de doar 355 lei. E normal? Ce pot face sa ies de sub incidenta?
Nu ma poate ajuta si pe mine cineva cu un sfat?