Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Termen Registru Comertului pentru depunere act - cum ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Termen Registru Comertului pentru depunere act - cum modific termenul?

Buna ziua!
Am depus actele pentru infiintarea unui SRL si pentru ca referentul care a preluat actele nu mi-a facut vreo observatie, am fost sigur ca este totul in regula; la termen am vazut pe site ca mi s-a pus in vedere sa depun un act, avand termen abia in august; intrebarea mea este: rezolv daca depun actul si cerere de schimbare a termenului de solutionare dosar? Mai trebuie sa depun ceva? Si acestea unde le depun: tot la referent sau direct la registratura?
Multumesc.
Puteti formula o cerere motivata de preschimbare a termenului.
Aceasta cerere impreuna cu actul solicitat le veti depune la grefa institutiei, nu la registratura sau la referent.

Succes!
Am rezolvat; merge, dupa cum ati spus, cu cerere motivata, nu trebuie neaparat completat formularul existent la Registru pentru completare acte/preschimbare termen.
Va multumesc!