avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 569 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Întrebare act de violență
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Întrebare act de violență

Am o întrebare și v-aș rămâne nespus de recunoscător dacă m-ați lămuri.
Doi băieți de 17 ani încep să se certe și în urma certurilor, recurg la bătaie. Unul dintre ei îi sparge buza celuilalt cu un obiect. De la incidentul menționat au trecut 2 ani si 8 luni, este posibil să fie vreo plângere în vigoare și să nu fi fost anunțat deloc făptașul în tot acest timp ?
Menționez că, din câte știu, cel cu buza spartă nu a fost nicio zi spitalizat.
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 August 2015
justarandom, utilizator
Cel mai recent răspuns: justarandom , utilizator 22:41, 1 August 2015
~ Conținut șters la cerere ~
Vă mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Altercatie in trafic ContSters405010 ContSters405010 Buna ziua, In urma unei altercatii in trafic, am primit un pumn puternic in maxilar. M-am dezorientat pe moment, si individul a plecat. Am sunat la 112 si am ... (vezi toată discuția)
Delapidarea dannyydan dannyydan Buna ziua, Va rog ajutatima cu o veste buna. pana acum 6 luni am lucrat la o companie lucrator gestionar direct in magazin singur, am doar generala ... (vezi toată discuția)
Situatie de furt: nelamuriri ContSters413983 ContSters413983 Buna ziua, Sunt psiholog si am nevoie urgenta de o lamurire din partea unui profesionist in legatura cu situatia unui client de-al meu. Clientul pentru ... (vezi toată discuția)