Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Întrebare act de violență
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Întrebare act de violență

Am o întrebare și v-aș rămâne nespus de recunoscător dacă m-ați lămuri.
Doi băieți de 17 ani încep să se certe și în urma certurilor, recurg la bătaie. Unul dintre ei îi sparge buza celuilalt cu un obiect. De la incidentul menționat au trecut 2 ani si 8 luni, este posibil să fie vreo plângere în vigoare și să nu fi fost anunțat deloc făptașul în tot acest timp ?
Menționez că, din câte știu, cel cu buza spartă nu a fost nicio zi spitalizat.
justarandom, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Vă mulțumesc