Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Amnistie mame
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Amnistie mame

As vrea sa stiu, pentru mamicile care au realizat venituri in timpul CCC si care au fost mintite ca vor fi amnistiate, mai exista vreo cale de a scapa de debit?
Exista pe forum vreo persoana care a reusit sa solutioneze juridic aceasta problema?
1. Ati primit raspuns la aceasta intrebare pe:
www.avocatnet.ro/content/for...

2. - Vi s-a raspuns acolo ca se restituie sau nu se platesc debitele in cazul in care vina incasarii banilor nu va apartine.
- In cazul dvs. vina va apartine deoarece nu ati anuntat AJPIS ca aveti venituri in timpul CCC.
- Vi s-a redat acolo si textul de lege.