Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale salon unghii false - conditiile necesare
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

salon unghii false - conditiile necesare

Buna ziua

Ma poate ajuta cineva cu informatii legat de deschiderea unui salon de unghii false?

1. Vreau sa stiu ce cod CAEN este atribuit acestei activitati?
2. Ce conditii trebuiesc indeplinite si ce avize, autorizatii trebuiesc pentru a deschid un salon de unghii false
3. Sunt necesare doua grupuri sanitare ( WC ) pentru aceasta activitate??? se poate incepe activitatea cu un singur grup sanitar?

Buna ziua,

Apreciez formula de inceput , sunteti printre putinele persoane care dau dovada de respect fata de membrii acestui site si care se adreseaza corespunzator ..

1. Domeniu principal de activitate : Cod CAEN :9302 Coafura si alte activitati de înfrumusetare
Aceasta clasa include:
- serviciile efectuate de frizerii, coafuri si cabinete de cosmetica.
Secundar :
9304 Activitati de întretinere corporala
Aceasta clasa include:
- activitatile care se refera la starea fizica buna, ca de exemplu: serviciile prestate de baile publice, saune, bai de aburi; solarii, statiuni termale, institutii de slabire, institutii de masaj, centre de întretinere corporala (fitness).

2 Avize : SANITAR ;PROTECTIA MEDIULUI;PROTECTIA MUNCII ; SANITAR VETERINAR SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR

3. Este suficient 1 grup sanitar

TamaraL a scris:

1. Domeniu principal de activitate : Cod CAEN :9302 Coafura si alte activitati de înfrumusetare
Aceasta clasa include:
- serviciile efectuate de frizerii, coafuri si cabinete de cosmetica.
Secundar :
9304 Activitati de întretinere corporala
Aceasta clasa include:
- activitatile care se refera la starea fizica buna, ca de exemplu: serviciile prestate de baile publice, saune, bai de aburi; solarii, statiuni termale, institutii de slabire, institutii de masaj

conform codificarii CAEN rev. 2.0 noile coduri sunt:
9602 Coafura si alte activitati de infrumusetare
9604 Activitati de intretinere corporala
..

ERATA 9302 - 9602 cod CAEN REV.2.O
Multumesc colegului aba812001
Va multumesc pentru ajutorul acordat

Aceste avize ( SANITAR ;PROTECTIA MEDIULUI;PROTECTIA MUNCII ; SANITAR VETERINAR SI PENTRU SIGURANTA ALIMENTELOR ) de unde sau cum le obtin?

Am vazut undeva aici pe forum ca este deajuns doar declaratie pe propria raspunde a administratorului societatii.
este adevarat?
cand depuneti actele la orct veti completa declaratia pe propria raspundere model 2 precum ca indepliniti conditiile de functionare prevazute de legislatia in vigoare. Ulterior, dupa ce veti obtine certificatul constatator de la orct emis in baza decl. model 2, trebuie sa obtineti si avizele necesare de la fiecare institutie in parte (DSP, DSV, APM, ITM dupa caz).