Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Dosar șomaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Dosar șomaj

Salutare!

Pentru că mi s-a restructurat postul, voi intra in șomaj. Problema este ca la sfarsitul lunii mă voi muta intr-un alt județ și voi fi nevoit să-mi schimb și buletinul pentru că expiră.

ÎNTREBARE:

Pot să-mi fac DOSAR DE ȘOMAJ in judetul in care mă voi muta (pe baza noului domiciliu) in contextul in care firma pentru care am lucrat și vechiul meu domiciliu se afla intr-un alt judet???

CE TREBUIE SĂ FAC??? Vă rog ajutati-ma!!!

Multumesc!
Va inregistrati la Agentia de Somaj din judetul in care va veti stabili domiciliul.