avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract v/c apartament cu uzufruct
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract v/c apartament cu uzufruct

Buna ziua ,

Soacra mea a vandut un apartament ,urmeaza sa cumparam un alt apartament (din bani pe care i-a dobandit dupa vanzarea apartamentului),poate face actele pe noul apartament pe numele sotului meu dar si ea sa aiba dreptul de a locui in el ,la notar trebuie sa mearga impreuna sa se specifice acest lucru.

Alte discuții în legătură

Partaj dupa divort marius_cj marius_cj soacra-mea a avut un apartament cumparat de ea prin 2003. dupa ce s-a recasatorit in 2009, dupa 3 ani a vandut apartamentul cu 40000 euro. a cheltuit 10000 ... (vezi toată discuția)
Partaj ContSters142247 ContSters142247 Buna ziua, sunt casatorita de 13 ani si am aflat de curand ca sotul meu ma insela cu o prietena de familie, am intentat procesul de divort , dar as dori sa ... (vezi toată discuția)
Clauza viagera in contractele de vanzare cumparare doruba doruba Intrebare: E posibil pentru un proprietar cu clauza viagera (dupa semnarea actelor de vanzare cumparare unor terti) sa gireze cu locuinta in scopul obtinerii ... (vezi toată discuția)