avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Despagubiri legi agricole
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Despagubiri legi agricole

Buna ziua,
In anul 2006,datorita unei hotarari judecatoresti, urmare unui memoriu adresat Autoritatii Nationale pentru Restituirea Proprietatilor si remis spre solutionare Comisiei Judetene de fond funciar am primit o instiintare conform careia comisia locala m-a propus pentru despagubiri pentru o suprafata de teren care nu mi-a fost acordata.
"Dupa validare, comisia locala va v-a comunica hotararea comisiei judetene".
Au trecut anii si nu mi s-a comunicat nimic.
In aceste conditii acum ma mai pot adresa vre-unei institutii? Care?
Va multumesc.

Alte discuții în legătură

Fond funciar annanica7 annanica7 Ce trebuie sa fac daca nu mi-a fost solutiontata cererea de retrocedare a unui teren extravilan? Adica mi-a fost recunocut dreptul, dar nu am primit nici ... (vezi toată discuția)
Despagubiri aelemarac aelemarac Comisia judeteana de fond funciar , m-a propus pentru despagubiri in 2006. Mai pot sa le cer acum? Unde? Multumesc. (vezi toată discuția)
Legea 165/2013 URIAS URIAS Buna ziua, O primarie trebuie sa imi elibereze titlu de proprietate pentru o suprafata de teren. Acum mi-a comunicat că ,,după deblocare procedurii ... (vezi toată discuția)