avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării prima casa - programul chiar se va aplica?
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

prima casa - programul chiar se va aplica?

stie cineva daca intr-adevar se aplica acest program?
Cel mai recent răspuns: VladG , utilizator 06:52, 17 August 2009
Cred ca numai Guvernul Romaniei va poate raspunde la aceasta intrebare!
...ok, nu a auzit nimeni nimik concret?
V-as sugera sa va bazati pe programe financiare cu traditie si aplicabile pe piata imobiliara actuala .Prima casa este in faza de proiect.

O seara excelenta,

Rozalia Ghiuleanu
cei de la [EDIT] spuneau ca au inceput deja aplicarea acestuia, insa nu sunt f convinsa...
Ultima modificare: Vineri, 3 Februarie 2012
trope_doi, utilizator
Daca am un credit ipotecar pe teren in valoare de 6000euro,ma pot inscrie la programul prima casa.Legea spune sa nu ai o locuinta sau un credit ipotecar in derulare.Eu cred ca acest ,,credit ipotecar in derulare''face referire la o locuinta nici un caz la teren.

Alte discuții în legătură

Prima casa gabi_br.ro gabi_br.ro pot beneficia de o refinantare a unui credit de nevoi personale aflat in derulare si al unui descoperit de cont pe card(ambele sunt credite de nevoi personale ... (vezi toată discuția)
Incadrare in programul prima casa yonutz1_22 yonutz1_22 Buna ziua, Suntem o familie de tineri casatoriti interesati de programul prima casa. In 2006 sotia a cumparat o locuinta prin credit potecar, noi nefiind ... (vezi toată discuția)
Conditii acordare credit prin programul prima casa MMV MMV Salutare, un prieten ar dori sa acceseze un credit ipotecar prin programul Prima casa insa in anul 1995 dupa moartea unuia dintre parinti a fost facut un act ... (vezi toată discuția)