Forum Bani şi Afaceri ... Tendinţe în lumea creditării prima casa - programul chiar se va aplica?
Discuție deschisă în Tendinţe în lumea creditării

prima casa - programul chiar se va aplica?

stie cineva daca intr-adevar se aplica acest program?
Cred ca numai Guvernul Romaniei va poate raspunde la aceasta intrebare!
...ok, nu a auzit nimeni nimik concret?
V-as sugera sa va bazati pe programe financiare cu traditie si aplicabile pe piata imobiliara actuala .Prima casa este in faza de proiect.

O seara excelenta,

Rozalia Ghiuleanu
cei de la [EDIT] spuneau ca au inceput deja aplicarea acestuia, insa nu sunt f convinsa...
trope_doi, utilizator
Daca am un credit ipotecar pe teren in valoare de 6000euro,ma pot inscrie la programul prima casa.Legea spune sa nu ai o locuinta sau un credit ipotecar in derulare.Eu cred ca acest ,,credit ipotecar in derulare''face referire la o locuinta nici un caz la teren.