avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA - bun executat care apartine unei firme dintr-o ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA - bun executat care apartine unei firme dintr-o tara Asiatica

Buna ziua,

Se aplica TVA pt un bun mobil, care a fost adus dintr-o tara Asiatica, si acum este executat de un BEJ si vandut catre o persoana din Romania?

Multumesc,

Alte discuții în legătură

Achizitie de produse din ue, firma neplatitoare de tva Flava Flava Buna Ziua, am o nelamurire, in cazul unei firme neplatitoare de TVA din Romania, care cumpara produse dintr-o tara UE: 1.Poate cumpara aceste produse fara ... (vezi toată discuția)
platirea tva-ul pentru un produs intermediat non ue Andrei9988 Andrei9988 Buna ziua, Firma mea intermedieza servicii pe cale electronica dintr-o tara NON-UE , e vorba de o licenta software pe care o achizitionez in numele unei ... (vezi toată discuția)
Datorii anaf pentru masini aduse din germania stirbuviorel stirbuviorel buna ziua, am adus in anul 2009 cateva masini din germania pe care le-am vandut ,am primit de la anaf in decursul anului trecut somatie de plata pentru ... (vezi toată discuția)