Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Taxe pentru sponsorizare primita
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Taxe pentru sponsorizare primita

Salut!

Ca beneficar al unei sponsorizari(in bani) din partea firme care ofera echipamantul sportiv trebuie platite taxe?Daca da, in Germania unde are loc activitatea sportiva sau Romania?Care este aprox procentajul?Banii au fost depusi in contul din Germania.
Pai daca v-ati stabilit in Germania sau sunteti angajat pe acolo si obtineti venituri de acolo, trebuie sa vedeti acolo care e legislatia in domeniu. In Romania, pentru sponsorizarile primite de persoanele fizice, nu se plateste nimic.