Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrari contabile ong club sportiv
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrari contabile ong club sportiv

Un club sportiv din stainatate solicita in baza unei bune intelegeri de colaborare unei asociatii sportive nonprofit din Romania sprijin pentru organizarea unor meciuri de pregatire.Clubul strain vireaza o suma de bani in contul as.sportive din Romania.Aceasta la rindul ei face cheltuieli de organizare in suma egala cu cea incasata.Doresc sa stiu in ce cont se inregistreaza suma incasata de asociatia din Romania.Multumesc
george-neagu, moderator
Buna seara,

Incasarea trebuie sa fie in concordanta cu contractul intre asociatie si club. Pare sa fie vorba de sponsorizare ( venituri din sponsorizari 7332).
Vedeti sa nu cumva sa fie o prestare de servicii pe care v-o solicita acel club din strainatate, sa nu va ceara ulterior si factura. Cereti detalii.
Nu,nu a solicitat factura.S-a documentat pe loc asupra cheltuielilor si s-a lamurit.

george-neagu a scris:

Vedeti sa nu cumva sa fie o prestare de servicii pe care v-o solicita acel club din strainatate, sa nu va ceara ulterior si factura. Cereti detalii.

garleanu, utilizator