Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Taxa pe gunoi
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Taxa pe gunoi

Anul t. Recut am inchiriat un apartament cu forme legale, contract la fisc. Acum cand sa plec proprietarul imi spune ca trebuie sa ii platesc si gunoil pe un an de zile. E corect, are dreptate? Sau el ca proprietar trebuie sa il plateasca din banii de chirie primiti de la mine? Va multumesc
Toate obligatiile in sarcina chiriasului trebuie sa fie concret stipulate in contractul de inchiriere
Daca in contractul incheiat de dvs nu exista clauze care sa va oblige la plata habitatului,atunci obligatia revine proprietarului apartamentului