Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Camera agricola
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Camera agricola

Stie cineva daca am voie sa ocup o functie la camera agricola daca beneficiez de fonduri europene?
Despre ce functie este vorba, personal contractual sau functionar public ?

In ce sens ati beneficiat de acele fonduri?
este vorba despre functionar public
fondurile sunt pentru instalarea tanarului fermier
Funcţionarii publici, funcţionarii publici parlamentari şi funcţionarii publici cu statut special pot exercita funcţii în alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt în legătură directă sau indirectă cu atribuţiile exercitate ca funcţionar public, funcţionar public parlamentar sau funcţionar public cu statut special, potrivit fişei postului.

In opinia mea, puteti ocupa o astfel de functie.