Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... mesaj
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

mesaj

daca am accesat in anul 2016 un proiect european in agricultura ma pot angaja ca politist local?
In calitate de ce ati accesat un proiect european?
Am accesat proiectul de instalare a tinerilor fermieri cu fonduri europene nerambursabile, am primit prima transa de bani, am cumparat un tractor din bani iar acum s-a ivit sansa sa ma pot angaja ca politist local
Art. 96 din Legea 161/2003
(1) Funcţionarii publici, funcţionarii publici parlamentari şi funcţionarii publici cu statut special pot exercita funcţii sau activităţi în domeniul didactic, al cercetării ştiinţifice, al creaţiei literar-artistice. Funcţionarii publici, funcţionarii publici parlamentari şi funcţionarii publici cu statut special pot exercita funcţii în alte domenii de activitate din sectorul privat, care nu sunt în legătură directă sau indirectă cu atribuţiile exercitate ca funcţionar public, funcţionar public parlamentar sau funcţionar public cu statut special, potrivit fişei postului.
.....
multumesc pentru raspuns. Va doresc o zi buna.