Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Pastrarea arhivei dupa desfiintarea firmei
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Pastrarea arhivei dupa desfiintarea firmei

Am dizolvat firma in 2005.
Ce obligatii mai am din punct de vedere legal referitoare la pastrare arhivei ?
Va multumesc.
Salut. Nu mai exista obligații.
1. Cititi Legea Arhivelor Nationale, nr. 16/1996, modificata de Legea 138/2013.

2. Aveti obligatia sa depuneti documentele arhivate la un operator de arhive privat sau de stat.

3. Luati legatura cu Directia Arhivelor Nationale din judetul dvs.