Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... FIRMA
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

FIRMA

DACA NU ACHIT IMPOZITUL FORFETAR CE SE POATE INTAMPLA ( NU AM BANI ).
Inchideti firma ,asa este cel mai bine.
Se poate suspenda activitatea societatii pe o perioada maxima de 3 ani, dar asta inseamna ca nu veti desfasura activitati comerciale, inclusiv conturile bancare le veti inchide
Oricum va trebui sa platiti acest impozit forfetar de la data intrarii in vigoare a acestui bir, daca nu v-ati suspendat sau nu v-ati lichidat firma.
Daca nu aveti activitate sau nu realizati venituri care sa va ajute la plata acestui impozit, atunci ar trebui sa va ganditi sa suspendati firma sau sa o lichidati si sa va inregistrati ca PFA sau II (intreprindere individuala).
Atentie! Pana la inregistrarea suspendarii sau lichidarii va trebui sa platiti impozitul forfetar