Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Problema mare cu UPC
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Problema mare cu UPC

Am un contract pe persoana juridica cu cei de la upc. La momentul semnarii contractului aveam nevoie de o viteza garanta la net si evident si abonamentul era foarte mare. De un an de zile nu mai am nevoie de acele servicii garantate si am cerut sa mi se reduca abonamentul. Cei de la upc au redus abonamentul cu o suma nesemnificativa.... aprox 5% din valoarea initiala, si a prelungit contractul cu inca 24 de luni. Sincer as vrea sa renunt la ei de tot dar macar sa imi ofere un abonament normal fara viteza garantata. Problema e ca peste tot ma lovesc doar de textul "Nu se poate este imposibil, sunteti obligat sa platiti pana la sfarsitul celor 24 de luni abonamentul asta" ceea ce mi se pare absurd... ce as putea face ca sa reziliez cu ei?
Trebuie sa vedeti clauzele din contractul incheiat , si, eventual formulati actiune in instanta ptr.clauze abuzive.