Forum Discuţii juridice Executare silită Ajutor! Mi-au pus poprire pe cont. Ce ma fac??
Discuție deschisă în Executare silită

Ajutor! Mi-au pus poprire pe cont. Ce ma fac??

Insa datoria nu exista, deoarece a fost deja desfiintata.
Cum fac sa ridice poprirea??? Si eventual sa nu imi ia banii degeaba din cont!!!
Ma adresez Serviciului de

Organul de executare: Administratia Judeteana a Finantelor Publice Arges
Suma poprita reprezinta Adresa nr. 2052831 / 28.08.2015; Dosar exec 1840418035316
Pentru informatii suplimentare in legatura cu cele de mai sus, va rugam sa va adresati organului de executare care a dispus infiintarea popririi.
Trebuie sa mergeti la executor sa va faca o cerere de ridicare a propririi dupa care cu acea cerere mergeti la creditorul ( respectiv banca ) la care sunteti dator sa ii dati cererea de ridicare a proprii care ati primit-o de la executor.
Care executor, care banca?

Contestați la organul de executare, la administrație, ei au infiintar poprirea, ei o ridica.
Dacă nu se întâmplă asta, reveniți.
Da da asa este nu am fost atenta !
Is obisnuita ca toate executarile sa fie facute de executor.
Am depus cerere la registratura ANAF... si au zis ca imi raspund in 30 zile :))))
Le-am zis la banca ca am contestat masura... si au zis sa le trimita ANAF adresa.
Or este inadmisibil sa ramana poprirea 30 zile!!!