avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Ajutor! Mi-au pus poprire pe cont. Ce ma fac??
Discuție deschisă în Executare silită

Ajutor! Mi-au pus poprire pe cont. Ce ma fac??

Insa datoria nu exista, deoarece a fost deja desfiintata.
Cum fac sa ridice poprirea??? Si eventual sa nu imi ia banii degeaba din cont!!!
Ma adresez Serviciului de

Organul de executare: Administratia Judeteana a Finantelor Publice Arges
Suma poprita reprezinta Adresa nr. 2052831 / 28.08.2015; Dosar exec 1840418035316
Pentru informatii suplimentare in legatura cu cele de mai sus, va rugam sa va adresati organului de executare care a dispus infiintarea popririi.
Cel mai recent răspuns: aidu , utilizator 12:20, 11 Septembrie 2015
Trebuie sa mergeti la executor sa va faca o cerere de ridicare a propririi dupa care cu acea cerere mergeti la creditorul ( respectiv banca ) la care sunteti dator sa ii dati cererea de ridicare a proprii care ati primit-o de la executor.
Care executor, care banca?

Contestați la organul de executare, la administrație, ei au infiintar poprirea, ei o ridica.
Dacă nu se întâmplă asta, reveniți.
Da da asa este nu am fost atenta !
Is obisnuita ca toate executarile sa fie facute de executor.
Am depus cerere la registratura ANAF... si au zis ca imi raspund in 30 zile :))))
Le-am zis la banca ca am contestat masura... si au zis sa le trimita ANAF adresa.
Or este inadmisibil sa ramana poprirea 30 zile!!!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proprire salariu softloom softloom Buna ziua. Imi puteti spune care este procedura in cazul unei propriri pe salariu? Cat la suta din salariu se ia si daca suma care se ia imi plateste din ... (vezi toată discuția)
Dovada plății proprire pentru deblocarea contului Sava.S Sava.S Bună ziua, aș vrea să știu unde trebuie să merg și ce am nevoie pentru ridicarea dovezii de plată a propriri. Această a fost plătită dintr-un alt ... (vezi toată discuția)
Retreagere bani de la banca emanuel2001 emanuel2001 Buna ziua,am o mare rugaminte,salariul a fost virat unei banci iar banca nu vrea sa-mi dea banii spunand ca am poprire.Cum pot sa intru in posesia banilor si ... (vezi toată discuția)