Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... aplicare gresita art 96 ind 2 ROI cale atac
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

aplicare gresita art 96 ind 2 ROI cale atac

O cerere a fost anulata la fond, definitiv de completul C1.
Cererea a avut doua capete: principal si accesoriu: pretentii. Din eroare in Ecris s-a trecut la obiect cererea accesorie : pretentii.
O alta cerere este introdusa ulterior de aceeasi reclamanti, dar cu alta cauza si cu obiectul principal similar dar nu identic, tot pretentii, dar pentru altceva.
Completul C2 caruia i s-a repartizat aleatoriu a doua cerere a transmis dosarul catre completul C1, care in cam.consiliu a dispus dezinvestirea lui C2 si retinerea celei de-a doua cereri pentru solutionare de acatre C1, investit initial cu prima cerere.
Solutia este gresita, s-a aplicat gresit art 96 ind 2 ROI, nefiind identitate nici de obiect principal , nici de cauza.

Intrebare: cum se contesta aceasta solutie? exceptie? cai atac?

eugen82, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~