Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Act comodat facut de fratii mei fara consimtamantul ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Act comodat facut de fratii mei fara consimtamantul meu scris si semnat

Buna ziua domnilor,
Sunt mostenitorul cu drepturi egale cu mama si cei 2 frati ai mei pe un imobil si terenul aferent.
Mama si cei 2 frati ai mei au facut de mana(fara notar),un act de comodat spre a da in folosinta spatiul respectiv unei persoane,fara acordul,instiintarea si consimtamantul meu.
Eu acum nu am unde sa locuiesc deoarece spatiul este ocupat de acel comodatar.
Intrebarea mea este: acel act de comodat se considera o infractiune ???
Daca nu este considerata infractiune,cum procedez,la cine apelez ??
Va multumesc f mult pt eventualele raspunsuri !
Nu este infractiune dar, trebuie sa formulati actiune in instanta ptr.anulare contract comodat deoarece nu este semnat de toti comodantii.
Va multumesc pt raspuns
Actul de comodat nu este inregistrat la registrul comertului si nu este prin notar.O doamna notar mi-a comunicat ca este de competenta politiei de a evacua acel comodatar care a imprumutat locuinta
Cu stima