Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru inegal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru inegal

Am urmatoarea situatie: 1 angajat lucreaza astfel :2 saptamani dimineata 5 ore/zi (de luni pana vineri intre orele 10-15, iar sambata si duminica 10 ore/zi intre orele 10-20) apoi 2 saptamani 6 ore/zi cu un weekend liber. Programul este o saptamana dimineata si una dupa-amiaza. Total ore lucrate/luna :160

intrebare: Cum inregistrez in Revisal acest program inegal?
1. Repausul pentru prima saptamana unde este acordat?

2. Este vorba despre c.i.m. cu norma intreaga sau cu timp partial ?
Programul de lucru dorit este cel de mai sus. Cum ma sfatuiti sa fac inregistrarea in REVISAL? Media saptamanala a orelor lucrate este 32 ore/saptamana. Societatea are profil de alimentatie publica (vanzare sucuri naturale).
In REVISAL operati astfel:
- tip norma: cu timp partial

- durata timp munca : cu timp partial

- repartizare timp de munca : inegal

- tip interval repartizare : ore/sapt

- timp munca : 32
Multumesc, dar mai am o intrebare: pot sa fac asa?
- tip norma: cu timp partial

- durata timp munca : cu timp partial

- repartizare timp de munca : inegal

- tip interval repartizare : ore/luna

- timp munca : 160

Salariu brut 997 lei !!! (daca avem 1050 lei la 168.67 ore/luna atunci la 160 de ore avem rotunjit 997 lei. Este corect asa?
Da, este corect.