avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Program de lucru inegal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Program de lucru inegal

Am urmatoarea situatie: 1 angajat lucreaza astfel :2 saptamani dimineata 5 ore/zi (de luni pana vineri intre orele 10-15, iar sambata si duminica 10 ore/zi intre orele 10-20) apoi 2 saptamani 6 ore/zi cu un weekend liber. Programul este o saptamana dimineata si una dupa-amiaza. Total ore lucrate/luna :160

intrebare: Cum inregistrez in Revisal acest program inegal?
Cel mai recent răspuns: roxana69 , utilizator 20:29, 15 Septembrie 2015
1. Repausul pentru prima saptamana unde este acordat?

2. Este vorba despre c.i.m. cu norma intreaga sau cu timp partial ?
Programul de lucru dorit este cel de mai sus. Cum ma sfatuiti sa fac inregistrarea in REVISAL? Media saptamanala a orelor lucrate este 32 ore/saptamana. Societatea are profil de alimentatie publica (vanzare sucuri naturale).
In REVISAL operati astfel:
- tip norma: cu timp partial

- durata timp munca : cu timp partial

- repartizare timp de munca : inegal

- tip interval repartizare : ore/sapt

- timp munca : 32
Multumesc, dar mai am o intrebare: pot sa fac asa?
- tip norma: cu timp partial

- durata timp munca : cu timp partial

- repartizare timp de munca : inegal

- tip interval repartizare : ore/luna

- timp munca : 160

Salariu brut 997 lei !!! (daca avem 1050 lei la 168.67 ore/luna atunci la 160 de ore avem rotunjit 997 lei. Este corect asa?
Da, este corect.

Alte discuții în legătură

Drepturi salariale pentru contract part time Negru Rodica Negru Rodica Buna ziua.Am si eu o intrebare privind salarizarea unui lucrator comercial.Societatea desfasoara activitate de comert cu amanuntul cu program de luni-sambata, ... (vezi toată discuția)
Exemplu concret: societatea noastra doreste sa reduca timpul ... cristianmoraru cristianmoraru Exemplu concret: Societatea noastra doreste sa reduca timpul de lucru pentru o parte din salariati (mai mult de 10% din totalul salariatilor) pentru ... (vezi toată discuția)
Program de lucru 20 ore/saptamana - act aditional + revisal cioc natalia cioc natalia Buna ziua, Care este formularea corecta la un act aditional la cim pentru un program de lucru de 20 ore/saptamana? In REVISAL cum se opereaza corect: ... (vezi toată discuția)