Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ajutor, recurs
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ajutor, recurs

Am depus o plangere penala pe data de 17.11.2008,am primit rezolutia parchetului pe data de 15.05.2009 (de toata jena, tatal copilului a aratat ca are bani,iar daca copilul nu are ce manca si nu poate sa mearga la scoala, nu-l afecteaza la dezvoltarea fizica,intelectuala sau morala).Pe 19.05.2009,am depus plangerea la prim procuror si nu am primit nimic.Pe 11.06.2009 am depus plangerea la judecatorie.Pe 01.07.2009,am avut prima dezbatere si judecatoarea a acceptat plangerea si a dat un nou termen ,15.07.2009, pt.a-l cita pe tatal copilului.Azi,15.07.2009,judecatorul mi-a spus ca plangerea a ramas fara obiect,pe motiv ca prim procuror a aprobat in parte plangerea mea si se v-a pronunta.Am incercat sa-i explic ca nu am primit nimic in termen legal si totusi este interesul superior al copilului.Raspunsul a fost ca se mai uita peste acte si se pronunta.In acesta situatie care este termenul de recurs.Va multumesc.
Termenul in care puteti declara recurs este de 10 zile de la comunicarea solutiei.
Multumesc mult.
Vedeti ca termenul de recurs curge de la pronuntare.
Mergeti la condica.
Multumesc frumos.Maine merg sa ma uit in condica pentru prima instanta.
Sa notati si numarul sentintei penale.
O sa va trebuiasca la declararea recursului.