Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de revizuire introdusa de un singur reclamant
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de revizuire introdusa de un singur reclamant

Mama noastra a formulat in 2012 o actiune privind anularea unui act administrative ( decizie de impunere )
Decedand, actiunea a fost continuata de cei trei mostenitori ( 3 copii, eu si inca doua surori)
Actiunea a fost admisa in prima instanta dar respinsa in recursul declarat de organul fiscal.
Unul dintre mostenitori ( in speta, eu ) a formulat cerere de revizuire a deciziei instantei de recurs.
Ma intereseaza daca aceasta cerere profita si celorlalti mostenitori sau acestia trebuie sa formuleze cereri de revizuire separate.
Este posibil sa-mi respinga cererea ca inadmisibila pe motiv ca n-a fost facuta de toti cei trei mostenitori ?
Suntem inca in termenul de o luna, ce ar trebui sa fac ca totul sa fie in ordine ?

Părerea mea este în sensul că este admisibilă cererea, vizavi de acest incident respectiv doar unul dintre cei trei moștenitori a formulat cerere de revizuire, restul moștenitorilor pot adera la cererea de revizuire.
Sa faca cerere in acest sens ?