Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Drepturi imi pot fi interzise prin interdictie ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Drepturi imi pot fi interzise prin interdictie judecatoreasca

Am probleme cu un procuror abuziv si cred ca urmareste sa-mi interzica dreptul accesului la justitie (art. 21 din CR) crezand ca aceasta-l achita in dosarul penal deja instrumentat de Directia Nationala Anticoruptie

Poate sa-mi interzica dreptul accesului la justitie?

Inafara de dreptul la vot care-mi poate fi interzis am observat, si pe care nu dau doi bani de mult, pierzand vremea sa ma duc la vot in vara 2012 insa...

ce alte drepturi imi poate interzice?

P.S. Ce ziceti de ideea ca, daca prin absurd reuseste sa-mi falsifice un certificat medico-legal psihiatric ca n-am discernamant d.p.d.v. juridic, ca de asta ma acuza si asa mi-am dat seama ce urmareste, sa ma duc sa-mi scot pensia pentru persoana cu dizabilitati / handicap bazat pe acte false, fiindca am observat ca se ofera pana la 700 lei / luna (tutorelui), si dupa un scurt turneu prin tara cu transportul gratuit :justcuz: ma duc la Directia Nationala Anticoruptie si le demonstrez ca mi-au falsificat documentele de pensionare pentru persoana cu dizabilitate sau cum se numeste..
eusaisapte, utilizator
@CatalinCD. Stiu ca sunt perfect sanatos, dar daca-mi fac acte false, pana le anulez pierd timp, chiar daca o sa pap banii publici scotandu-mi pensie imediat :)

@tgeorgescu. Cititi va rog ce scrie la legea veche privind Proba veritatii care nu e ilogica, e ratiune juridica, cu atat mai mult cu cat impreuna cu Calomnia si Insulta nu mai sunt prevazute in Codul Penal, si prin urmare nu pot constitui Ultrajul judiciar nici daca nu faceam Proba veritatii. Aceasta demonstreaza ca am discernamant d.p.d.v. juridic, fiindca stiu legea, si d.p.d.v. medical deoarece sunt capabil sa formulez un plan si sa fac un asa-zis magistrat sa recunoasca ca nu se supune legii, precum mi-am si "interiorizat legea ca o comanda sociala", asa cum zice literatura de specialitate medico-legala psihiatrica.

In plus, examenul medico-legal la care deja am fost supus fara nici un rezultat, trebuia facut doar pentru cei care sunt inculpati sau suspecti de omor sau pruncucidere, iar pentru un nou examen trebuie avizul Comisiei superioare de medicina-legala, cu atat mai multe motive pentru ca orice acte mi-ar scoate sa fie nule de drept