Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar in judecata pe art 6 din legea nr.241/2005
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar in judecata pe art 6 din legea nr.241/2005

Buna ziua , am un dosar in care sunt trimis in judecata pentru savarsirea infractiunii de"retinere si nevarsare , cu intentie, in cel mult 30 de zile de la scadenta a sumelor reprezentand impozite sau contributii cu retinere la sursa...." , fapta prevazuta de art 6 din legea 241/2005 , cu aplicarea art 35 alin 1 si art 5 cod penal , exact asa scrie pe incheierea de camera de consiliu de la data de 02.07.20015 , va rog sa-mi spuneti ce se va intampla cu dosarul tinand cont de declarareaacestui articol ca fiind neconstitutional ?
Buna ziua,
Ridicati exceptia neconstitutionalitatii.
Depuneti la dosar D.C.C. din 7 mai 2015 – neconstituțional Art. 6 Legea nr. 241/2005
(M. Of. nr. 672 din 27 iulie 2005; cu modif. ult.)
multumesc