avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 315 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... decret lege 118/1990
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

decret lege 118/1990

Buna ziua va rog daca stie cineva din forum in legatura cu decret lega 118/1990 daca a intrat in viguare pentru despagubiri ptr. deportati e.t.c care au decedat in anii 1987-1988 daca beneficiaza si copii acestora si fratii care au decedat in lagarele comuniste la o virsta frageta ? dtinem acte doveditoare va cer scuze daca nu mam exprimat corect astept un raspuns si va multumesc ptr. intelegere.
Ultima modificare: Duminică, 4 Octombrie 2015
petreica, utilizator
Cel mai recent răspuns: petreica , utilizator 10:05, 25 Octombrie 2015
Decretul-lege nr.118/1990 a intrat in vigoare la data de 9 aprilie 1990.

Nu cumva va referiti la alt act normativ? De exemplu, Legea 221/2009 (actualizata) - privind condamnarile cu caracter politic si masurile administrative asimilate acestora, pronuntate in perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989 ?
DA ieste adevarat in legatura cu legea 221 din 2009 daca aveti vreo informatie ? va multumesc Domnule freeelis cu respect.
Va rog sa intrati pe site Daunemorale 9-AM pt. aceasta informatie care sa publicat si va rog sa ma lamuriti si pe mine cu aceasta informatie locuiesc in constanta astept raspuns va multumesc.
Ultima modificare: Duminică, 4 Octombrie 2015
petreica, utilizator
Va rog un sfat in legatura cu familia mea care a fost deportata in lagarele comuniste aceasta stire a publicato ziarul vaii jiului declarata de domnul octavian broja presedintele filialei a detinutilor politici si a deportatilor din tara va rog sama ajutatii in legatura cu acesta stire locuiesc in constanta si am sunat la acesta filiala dar misa spus ca nu au auzit de acesta stire si va rog sa ma indrumati unde si ce trebuie facut detin acte justificative astept sfaturii si va mutumesc
Ultima modificare: Marți, 6 Octombrie 2015
petreica, utilizator
As dorii un raspuns concret va multumesc

Alte discuții în legătură

Decret-lege 118/1990 DittMilles DittMilles Buna ziua, Intrucat nu am primit nici un raspuns de la nici o autoritate la care am trimis emailuri (doar traim in tara un care nu se raspunde la emailuri) cu ... (vezi toată discuția)
Legea 221 din 2009 paris50paris paris50paris Buna ziua da ca stie cineva legea 221/2009 art.5 sa reactivat ? Va multumesc (vezi toată discuția)
Deportati in urss paris50paris paris50paris Buna ziua va rog un sfat familia mea au fost deportati in urss inpreuna cu bunici exista vreo lege prezenta pt actiona in istanta pt despagubiri banesti ? va ... (vezi toată discuția)