Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... decret lege 118/1990
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

decret lege 118/1990

Buna ziua va rog daca stie cineva din forum in legatura cu decret lega 118/1990 daca a intrat in viguare pentru despagubiri ptr. deportati e.t.c care au decedat in anii 1987-1988 daca beneficiaza si copii acestora si fratii care au decedat in lagarele comuniste la o virsta frageta ? dtinem acte doveditoare va cer scuze daca nu mam exprimat corect astept un raspuns si va multumesc ptr. intelegere.
petreica, utilizator
Decretul-lege nr.118/1990 a intrat in vigoare la data de 9 aprilie 1990.

Nu cumva va referiti la alt act normativ? De exemplu, Legea 221/2009 (actualizata) - privind condamnarile cu caracter politic si masurile administrative asimilate acestora, pronuntate in perioada 6 martie 1945 - 22 decembrie 1989 ?
DA ieste adevarat in legatura cu legea 221 din 2009 daca aveti vreo informatie ? va multumesc Domnule freeelis cu respect.
Va rog sa intrati pe site Daunemorale 9-AM pt. aceasta informatie care sa publicat si va rog sa ma lamuriti si pe mine cu aceasta informatie locuiesc in constanta astept raspuns va multumesc.
petreica, utilizator
Va rog un sfat in legatura cu familia mea care a fost deportata in lagarele comuniste aceasta stire a publicato ziarul vaii jiului declarata de domnul octavian broja presedintele filialei a detinutilor politici si a deportatilor din tara va rog sama ajutatii in legatura cu acesta stire locuiesc in constanta si am sunat la acesta filiala dar misa spus ca nu au auzit de acesta stire si va rog sa ma indrumati unde si ce trebuie facut detin acte justificative astept sfaturii si va mutumesc
petreica, utilizator
As dorii un raspuns concret va multumesc