Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... elevii cu cerinte educationale speciale
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

elevii cu cerinte educationale speciale

Art. I. - Alineatul (2) al articolului 26 din Metodologia privind organizarea serviciilor de sprijin educaţional pentru copiii, elevii şi tinerii cu cerinţe educaţionale speciale integraţi în învăţământul de masă, aprobată prin Ordinul ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului nr. 5.574/2011, publicat în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 785 din 4 noiembrie 2011, se modifică şi va avea următorul cuprins:
"(2) Drepturile prevăzute la alin. (1) se asigură din sumele defalcate din unele venituri ale bugetului de stat prin bugetele locale ale consiliilor judeţene şi ale sectoarelor municipiului Bucureşti, indiferent de locul de domiciliu al copiilor, prin contract managerial."

La ce contract managerial se face referire, intre cine si cine?
ZAdrianP, utilizator