Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... afectare spatiu verde din fata casei
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

afectare spatiu verde din fata casei

Buna ziua

Tocmai m-am intors dintr-un lung concediu, cand – surpriza mare - o parte din zona verde din fata casei a fost stearsa efectiv de asfaltatorii care lucrau la strada. Nu exista vreo lege care sa-i oblige sa refaca zona verde afectata si sa o restituie asa cum a fost? Cui trebuie sa ma adresez?
Sesizati oficial serviciul specializat din primaria locala