Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Traducerea hotararii de incredintare in cazul iesirii ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Traducerea hotararii de incredintare in cazul iesirii minorului din tara

Buna dimineata
Sunt mma unui minor de 8 ani, si urmeaza sa plecam in Germania. Copilul imi este incredintat exclusiv mie, prin hot definitiva si irevocabila, iar copilul are pasaport. Calatorim in Germania cu autocarul. Este necesara traducerea hotararii de incredintarea in limba germana? multumesc
Nu. Hotararea va e de ajutor doar la iesirea din Romania.
va multumesc