Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Calcul active nete
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Calcul active nete

Cum se calculeaza activele nete?
Active imob+act circulante+chelt in avans-datorii pe termen scurt-datorii pe termen lung?
Da si asa, care reprezinta de fapt total active minus datorii.